Jak zwolnić miejsce na dysku w systemie Windows 10

Jak zwolnić miejsce na dysku w systemie Windows 10 serwis laptopów kraków
Wydaje się, że bez względu na to, ile miejsca na dysku twardym mamy na naszych komputerach mamy zawsze domagają się więcej. Niezależnie od tego czy utrzymywanie kilka zdjęć na komputerze lub jesteś pobierając dużo treści, to po prostu nie wydaje się być wystarczająco dużo miejsca. Pewnie istnieje wiele sposobów, aby naprawić ten problem, ale większość z nich obejmują zarówno usuwanie rzeczy zostały zapisane lub zakup nowego dysku twardego. Jeśli nie chcą ryzykować usunięcie czegoś, czego naprawdę potrzebujesz lub rozwidlone pieniądze na nowy dysk twardy, a następnie na szczęście istnieje kilka innych opcji, które będą lepiej dostosowane do potrzeb klientów.

Odinstaluj Apps

Jedno można szybko zrobić, aby zwolnić trochę miejsca jest odinstalowanie nieużywanych lub niepotrzebne aplikacje. Chciałbym postawić, że prawdopodobnie istnieje kilka aplikacji na komputerze, które nie używasz i może prawdopodobnie pozbyć. Mogą to być zainstalowanych aplikacji, a zapomnieli o lub bloatware który przyszedł wstępnie zainstalowany na komputerze. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie aplikacje są zajmowania miejsca, wystarczy otworzyć i przejść do ustawień systemu, aplikacje i funkcje, a serwis laptopów kraków następnie wybierz Sortuj według rozmiarów. Aby odinstalować aplikację, kliknij na aplikacji, a następnie kliknij przycisk Odinstaluj. Jeśli używasz starszych programów w systemie Windows 10, wtedy nie można ich zobaczyć na tej liście. Aby znaleźć te programy, kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Panel sterowania. Następnie przejdź do Programy i funkcje, aby wyświetlić listę programów starszych na komputerze. Aby odinstalować program z tej listy, kliknij lewym przyciskiem myszy, aby je zaznaczyć, a następnie kliknij polecenie Odinstaluj.

Zapisz pliki na osobnym dysku

Jeśli komputer ma kilka dysków twardych lub na partycje dysku twardego, a następnie można zobaczyć, że są na wyczerpaniu miejsca na jednym dysku lub partycji. Jest to łatwe do skorygowania zmieniając domyślnych Zapisz lokalizacji dla aplikacji, dokumentów, muzyki, zdjęć, filmów, czy cokolwiek innego, co zajmuje miejsce na dysku twardym. Aby to zrobić, otwórz Ustawienia, a następnie przejść do systemu, a następnie Storage. Pod zapisywać lokalizacje i wybrać inny dysk dla każdej z kategorii. Można wybrać dowolny dysk wymienny, a nawet jeden, który jest podłączony do komputera.

Oczyść Kosz

Ilekroć coś usunąć z komputera nie jest faktycznie usunięte. Zamiast usuniętych plików przejdź do Kosza i nadal zajmują miejsce na dysku twardym. Jeśli chcesz, aby zwolnić miejsce w rzeczywistości z usuniętych elementów potem trzeba opróżnić Kosz. Opróżnianie Kosza jest niezwykle proste. Wszystko co musisz zrobić, to kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Kosz, a następnie kliknij emtpy Kosz. Będzie hit z monit z pytaniem, czy jesteś pewien, że chcesz trwale usunąć swoje przedmioty Kosza. Kliknij przycisk Tak, i serwis laptopów kraków gotowe! Pozycje zostaną usunięte i dysk twardy będzie miał trochę więcej wolnego miejsca do pracy.

Czyszczenie dysku

System Windows jest wyposażony we wbudowany oczyszczanie dysku, który jest dogodnie zwanego Oczyszczanie dysku. Ten program może pomóc wyjaśnić miejsca usuwając różne pliki, w tym tymczasowych plików internetowych, pamięć błędów systemu plików zrzutu, a nawet wcześniejszych instalacji systemu Windows, które mogą być wiszące wokół ze swojego ostatniego uaktualnienia do systemu Windows 10. Można dostać się do programu Oczyszczanie dysku, klikając Kliknij przycisk Start, a następnie w obszarze Wszystkie aplikacje przejść do systemu Windows Narzędzia administracyjne, a następnie Oczyszczanie dysku. Wybierz dysk, który chcesz oczyścić, a następnie wciśnij OK. Oczyszczanie dysku obliczy, ile miejsca można zwolnić, a następnie, jeśli chcesz usunąć pliki systemowe (np folderze Windows.old), można kliknąć przycisk Oczyszczanie plików systemowych.

Wyłączanie Hibernate

Zamiast całkowicie odcinając komputer, wiele osób umieścić go w tryb hibernacji, który jest w trybie pseudo-wyłączenia, które pozwala na starcie szybciej. Ilekroć komputer przechodzi w hibernacji oszczędza migawkę plików i kierowców przed zamknięciem, które zajmuje miejsce. Jeśli nie masz nic przeciwko o rozpoczęciu się nieco wolniej, a następnie można uzyskać dodatkowe miejsce poprzez wyłączenie hibernacji w całości. Jest to szczególnie oszczędność miejsca pomysłem ze względu na fakt, że hibernacji zajmuje 75% zainstalowanej w komputerze pamięci RAM. Jeśli chcesz kompletny przewodnik wyłączenie hibernacji w systemie Windows 10, a następnie kliknij tutaj. Wystarczy pamiętać, że wyłączenie hibernacji w Windows 10 nie będzie można korzystać z funkcji szybkiego uruchamiania systemu operacyjnego.

Wyłącznie przechowywać pliki w chmurze

Jeśli używasz w chmurze za pośrednictwem onedrive lub inną usługę cloud to prawdopodobnie podwójnie przechowywania plików i zdjęć. Czy wiesz, że nie masz to zrobić? Wszystkie usługi w chmurze pozwala wybrać, które foldery są pobierane i zapisywane na komputerze, jak iw chmurze. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na jeden dysk i wybierz Ustawienia. W zakładce Konta, następnie wybrać foldery do synchronizacji z tego urządzenia, kliknij przycisk Wybierz foldery. Stąd, wybierz foldery, które mają być zsynchronizowane z urządzeniem, a następnie de-wybierz foldery, których nie chcesz synchronizować. Gdy skończysz, kliknij przycisk OK. Foldery nie wybrano synchronizację z urządzeniem zostanie usunięty z dysku twardego, co daje trochę więcej przestrzeni. Nadal będą mogli uzyskać dostęp do plików w tych folderach z onedrive miejscu w dowolnej przeglądarce internetowej, po prostu nie zostaną zapisane na dysku twardym.

Więc nie masz go! Jeśli szukasz kilku prostych sposobów, aby zwolnić trochę miejsca na dysku twardym komputera z systemem Windows 10, a następnie te wskazówki na pewno pomoże. To prawda, jeśli trzeba zwolnić dużo miejsca to prawdopodobnie będzie musiał usunąć niektóre pliki lub wysupłać pieniądze na dodatkowy dysk twardy lub większy dysk twardy. Ale jeśli szukasz trochę wolnego miejsca, a następnie szybkie one są najlepsze opcje!

Facebook

Call Now Button