Co robić, gdy awarii dysku twardego

Co robić, gdy awarii dysku twardego serwis komputerowy kraków

Dysk twardy w komputerze lub laptopie to mechaniczne urządzenie, które składa się z ruchomych części. Każdy dysk twardy na rynku ma przynajmniej jeden wirujący talerz wraz z maleńkich magnetycznych głowic odczytu / zapisu, dwa silniki i wiele obwodów. Gdy dysk twardy serwis komputerowy kraków działa prawidłowo, jeden silnik obraca talerzami podczas gdy druga przesuwa głowicę odczytu / zapisu i na zewnątrz. Głowa faktycznie nie stykają się z talerzem. Zamiast tego, unosi się na poduszce powietrznej nad talerzem. Awarii dysku twardego używany w odniesieniu do głowy, gdy rozbił. Oznaczało to, że szef przyszedł do kontaktu fizycznego z talerza. Głowica zeskrobuje się kodowanie magnetyczne zawierające wszystkich danych. Niestety, co było na tej części talerza znika. Inne rzeczy, które mogą powodować awarię obejmują wyrównywania głowicy jest wyłączony. Tak więc, jeśli dysk twardy psuje, co można zrobić, aby to naprawić?

Krok 1: Bądź przygotowany

Przed swoimi awarii dysku twardego, należy upewnić się, że jesteś na to przygotowany. Po pierwsze, utwórz folder, który ma wszystkich informacji rejestracyjnych oprogramowania na nim. Obejmie to klucze rejestracyjne dla takich rzeczy jak systemu operacyjnego, informacje antywirusowego i innego oprogramowania masz w komputerze. Jeśli jesteś podobny do mnie, to zwykle nie zachować serwis komputerowy kraków oryginalną kopię danych rejestracyjnych leżące wokół. Jest to o wiele łatwiejsze, aby umieścić go w folderze na komputerze, w ten sposób można mieć go zawsze, gdy jest to potrzebne.

tworzenia kopii zapasowych płyt są również dobrze mieć na wypadek awarii dysku twardego. Dokonywanie dysków zapasowych wszystkich ważnych plików. Te dyski zapasowe powinny mieć wszystkie ważne dane, zdjęcia, filmy, dokumenty i wszystko inne po prostu nie można utracić. Gdyby dysk twardy awarii nie do naprawienia, można mieć pewność, wiedząc, że wszystkie ważne dane są przechowywane na coś, co można szybko przesłać na nowego dysku twardego, dzięki swoim poręczne dyski kopii zapasowej! Wystarczy pamiętać, aby etykiety dysków, aby wiedzieć, co jest w nich, a więc nie przypadkowo skopiować cokolwiek.

Można również użyć off-site rozwiązań zapasowych. Istnieje wiele stron internetowych i usług typu cloud, które pozwalają na tworzenie kopii zapasowych wszystkiego można chcieć. Wiele z tych pieniędzy i kosztów, w zależności od tego, ile trzeba do tworzenia kopii zapasowych, nie może być tanie. Jednak z płacenia za takie usługi można praktycznie gwarancję, że wszystko, co masz zapisane na nich będzie gotowa do zainstalowania na nowym dysku twardym tak szybko, jak to masz zainstalowane na komputerze!

Krok 2: Know Your biorąc Computer Shop

Zadzwoń do lokalnych sklepów komputerowych z wyprzedzeniem i poprosić o opcjach cenowych. Zapytaj ich, jakie opcje cenowe mają one do twardych dysków naprawy serwis komputerowy kraków lub wymiany dysków twardych. Poza tym, należy również zapytać ich, jak działa cały proces. Jeśli twój laptop dysk twardy nie powiodło się, a następnie będziesz musiał wziąć całe urządzenie w sklepie jako laptop dyski twarde są zwykle bardzo trudno dostać. Jeśli twój pulpit dysk twardy nie powiedzie, to powinieneś być w stanie po prostu usunąć go z wieży i zabrać go do sklepu. Można poprosić ich, jak idą na temat diagnozowania dysku twardego i jak go naprawić.

Zanim jednak po prostu chodzić w dowolnym sklepie komputerowym należy wykonać badania. Sprawdź online na temat lokalnych sklepów komputerowych i sprawdzić, czy są renomowane. Czy mają dobre opinie od klientów w Internecie? Spróbuj nazywając je i sprawdzić, czy faktycznie odebrać telefon, a jeśli to robią, rozmawiać z nimi na temat ich usług, ich sklepach, a nie krępuj się zadawać wszelkie pytania można mieć dotyczące potrzeb.

Krok 3: zbierania informacji

Jeśli wziąć swój dysk do sklepu należy zebrać wszystkie ważne informacje masz na komputerze. Oznacza to, że wszystkie swoje dyski kopii zapasowej, wszystkich kluczy rejestracyjnych i informacji, wszystkich ważnych danych, a cokolwiek innego chcesz lub potrzebujesz powrotem na dysku twardym. Pozwoli to zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy, jak nie będzie musiał ponownie kupować całego oprogramowania i pomoże swoich techników obecnie z procesu przywracania. Wszystko można zrobić, aby pomóc proces pozwoli nie tylko swoich techników zadowolony, ale będzie to również zaoszczędzić pieniądze i zaoszczędzić czas każdemu całym procesie.

Krok 4: Spójrz na kupno Solid State Drive (SSD)

Solid State Drive (SSD) powoli zastępując standardowe dyski twarde w komputerach. SSD działają podobnie do dysków twardych, choć powiązane ze sobą używać chipów pamięci flash do zatrzymywania danych zamiast powłoki magnetycznej znaleźć na talerzach dysków twardych. Można na stałe zainstalować żetony na płycie głównej systemu, na karcie PCI / PCIe, albo w polu, które jest wielkości, kształcie i przewodowej rozciąć w na dysku twardego laptopa lub stacjonarnego.

Co sprawia, że lepiej niż SSD HDD jest szybkość. Komputery z SSD uruchamia się w kilka sekund i na pewno pod minutę. Dyski twarde wymagają czasu, aby przyspieszyć do specyfikacji operacyjnych i najprawdopodobniej zawsze będzie wolniejszy niż SSD podczas normalnego użytkowania. SSD uruchomi urządzenia szybciej uruchomić aplikacje szybciej i szybciej wykonywać ogólnej. Poza tym, SSD nie zawiera ruchomych części, co oznacza, że jest bardziej prawdopodobne, aby zachować dane bezpieczne w przypadku upuszczenia laptopa lub komputer jest wstrząśnięty podczas pracy. Aha, i ponieważ nie mają ruchomych części dyski SSD działają w zupełnej ciszy, która, jeśli jesteś kimś, kto nie lubi głośnego laptopa lub komputera stacjonarnego, jest po prostu kolejną dodatkową korzyść.

Wniosek

Dysk twardy jest jednym z najważniejszych elementów każdego komputera stacjonarnego lub laptopa. Posiada wszystkie dane i wszystkie rzeczy na urządzeniu, które są dla Ciebie najważniejsze, dlatego też jest bardzo przerażające, kiedy się zawiesi. Jeśli zastosujemy się do powyższych wskazówek, to powinieneś być w porządku w przypadku awarii dysku twardego. W przypadku dysków zapasowych lub tworzenia kopii zapasowych w chmurze swoich danych wraz z odpowiednim lustracji swoich lokalnych sklepów komputerowych, powinien być w stanie się twoim problemem stała szybko i nie wydając mnóstwo pieniędzy. Jeśli chcesz być tak bezpieczne, jak to możliwe, a następnie można zamienić swoje dyski twarde dla dysków SSD. Są szybsze i cichsze i całego bezpieczniejsze niż dyski twarde.

ComputerServiceNow.com może pomóc z wszelkiego rodzaju problemów z komputerem, a nawet awarii dysku twardego. Oprócz naprawa dysku twardego, oferujemy również usuwanie wirusów i złośliwego oprogramowania, doradztwo IT, naprawa sieci, PC Tune-up, sprzedaż sprzętu. Jesteśmy z pełnym zakresem usług IT firmy, jak również tak po prostu dlatego, że nie wspominając o coś konkretnego, nie oznacza, że nie można go naprawić. Z ponad 28 lat w branży, nie ma wiele nasi technicy nie obchodzić.

Facebook

Call Now Button