Masz problem ze swoim komputerem?

Senat USA bierze na kontrowersyjne CISA Bill
Kongres ostatecznie uchwalił ustawę, w przypadku naruszenia danych internetowych i cyberbezpieczeństwa, po latach opóźnień i nieudanych próbach. Senat został debaty udostępniania informacji ustawę cyberbezpieczeństwa (S.754) lub CISA i wreszcie na 27 października, miał wszystkie głosy, że potrzebne do przejścia.

KWUS rachunek, który twierdzi, ustawodawstwo, przebrana za rachunek nadzoru, która dostarcza agencje wywiadowcze rządowe, takie jak National Security Agency, z otworami strzelniczymi, aby uzyskać dostęp do danych osobowych użytkowników i był krytykowany przez organizacje praw obywatelskich i niektórych przedsiębiorstw w branży technologicznej.

Projekt ustawy miał kilka grup i firm, które go obsługiwanych, takich jak grup branżowych, wielu prawodawców i Białego Domu. Wierzyli, ustawodawstwo było konieczne ze względu na wszystkie ostatnich cyberataków na przedsiębiorstwa serwis drukarek kraków i agencje rządowe.

Przepis w KWUS, który skupia się na troskę grup prywatności, która pozwala na bezpośrednią wymianę informacji z organami bez Departament serwis drukarek krakówBezpieczeństwa Wewnętrznego wykonuje swoją tradycyjną rolę wiodącą w tym zakresie. Demokrata z Minnesoty, Senator Al Franken, wpłynęło pismo, w lipcu z DHS, że w przeciwieństwie świadczenia mówiąc byłoby nieefektywne i wpływu na prywatność użytkowników.

Kolejną grupą, która wspiera wymianę informacji zagrożenia cybernetycznego z rządu federalnego jest administracja prezydenta Baracka Obamy. Oni powiedzieli, że wsparcie to będzie przez DHS, a następnie rozpowszechniane w czasie rzeczywistym z innymi agencjami z odpowiednimi zabezpieczeniami prywatności. Nie było obawy, że obecne zabezpieczenia prywatności DHS nie zostaną zastosowane do informacji. grupy prywatności krytykowali przewiduje udostępnianie w czasie rzeczywistym.
Senat zmontowane i rozważyć poprawki do ustawy, który został zaproponowany przez obu przeciwników i zwolenników. Demokrata z Oregon i orędownikiem prywatności, senator Ron Wyden, zaproponował poprawkę w celu poprawy wymogów usuwania informacji serwis drukarek krakówosobistych ze wskaźników zagrożeń cybernetycznych przed udostępnieniem.

Na innej notatki, senator Tom Bawełna, republikanin z Arkansas pchnął ochronę od odpowiedzialności cywilnej dla firm, które podzielają zagrożeń cybernetycznych z Federalnego Biura Śledczego, a on Secret Service. Zmiana ta okaże się podziały i sprzeczne poglądy administracji Obamy i tych zwolenników prywatności nad pośredniczącej roli DHS.

Bawełna chce kontynuować działalność „w celu utrzymania istniejących kanałów udostępniania bez ponoszenia znacznych kosztów i opóźnień w celu ustalenia nowych z DHS.” Te przedsiębiorstwa będące te, które wykazały zagrożenie udostępniania relacji z FBI i Secret Service.

Grupa interesu przeciwieństwie do konwencji wykonawczej, walczyć na przyszłość, powiedział w Reddit AMA (Ask Me Anything), że „szczęście, CISA nie jest jeszcze prawo, ale będzie to miało swoje ostateczne głosowanie w Senacie w tym tygodniu i musimy tuzina więcej senatorów . do głosowania przeciwko niemu „Niestety dla nich, po rozpatrzeniu poprawek Senatu zatwierdzone i uchwalił ustawę; 74% tak, aby 21% nie, pozostawiając 5% nie głosuje.

Facebook

Call Now Button