Serwis laptopów kraków

Czy mój laptop Warto Naprawa?
Czasami nasze laptopy złamać. To nieuniknione. Nic nie posiadamy trwa wiecznie, ale kiedy nasz laptop zaczyna działających w górę jest to trochę bardziej serce bolesnym, ponieważ wiemy, że cokolwiek się dzieje, może potencjalnie być bardzo kosztowne do naprawienia. Jednak, gdy coś zaczyna dzieje złego z naszego laptopa mamy do czynienia z kwestią, czy naprawa jest nawet warto. Czy serwis laptopów kraków  nadal tonąć pieniądze do laptopa, która mogłaby mieć nowy, inny problem w przyszłym miesiącu? Czy po prostu iść dalej i zastąpić go w ogóle? Cóż, odpowiedź zależy od kilku różnych rzeczy.

Zidentyfikować problem

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, gdy twój laptop zaczyna działających w górę jest umieścić go w Timeout zidentyfikować dokładnie w czym jest problem. Google jest Twój przyjaciel. Prawie każdy problem laptop można Googled. To prawda, może to być trudne do Google problemu, jeśli problem nie pozwalają właściwie korzystać z laptopa. Na szczęście większość z nas ma smartfony lub dostęp do biblioteki publicznej, która ma komputery można użyć.

Jeśli Google nie może pomóc to zawsze można zwrócić się do znajomego lub krewnego, który ma zaistnieć na technologii. Wiele firm posiada działy IT, które można zabrać swojego laptopa do ale jeśli wszystko inne zawiedzie to prawdopodobnie będziesz musiał zgłosić się do warsztatu lub specjalistów IT i mieć go rozpoznano. Samo to może uruchomić cię wszędzie od $ 50 do $ 100, choć niektóre sklepy mogą zrezygnować z pobierania opłaty, jeśli kończy się po nich rozwiązać problem.

Czy usunąć problem lub wymienić laptopa?

Po paznokci w dół problemu następnym krokiem jest określenie, czy laptop jest wart naprawy lub czy należy po prostu wymienić go całkowicie. W celu uczynienia tego połączenia, trzeba zadać sobie kilka pytań. Jaki jest koszt nowego laptopa? Jak stary jest Twój obecny laptop? Jak źle jest problem? Czy jesteś jeszcze na gwarancji? Może zostać rozszerzona gwarancja?

– Ile są remonty? Ogólną zasadą jest, jeśli całkowite koszty napraw wynosić więcej niż jedną trzecią kosztów nowego laptopa to nie naprawy. Consumer Reports, że jeżeli koszt naprawy to ponad połowę kosztów nowego laptopa to nie naprawić. Jednak w inny sposób spojrzeć na to jest określenie, w jaki sposób różne nowy laptop będzie w stosunku do obecnego. Czy nowy, którego szukasz, aby mieć co najmniej dwie ważne funkcje, które aktualna laptop nie? Czy nowy lżejsze, mają lepszy procesor, lepszą baterię, więcej pamięci RAM, itp …?

– Ile lat ma Twój obecny laptop? Jeśli twój laptop jest 5+ lat to są szanse naprawy nie jest tego warta. Jeśli twój laptop jest w zakresie od 3 do 4 lat, a następnie można przejść w obu kierunkach. To gdzie sprawdzając funkcje mogą pomóc. Wszystko poniżej 2 roku życia jest bardzo dobrym kandydatem do naprawy.

– Jak źle jest problem? Jeśli coś w twojej płycie głównej jest złapany późniejszej naprawy może nie być możliwe. Czy dysk twardy nie powiedzie? Jeśli tak, to prawdopodobnie można dostać się, że naprawione za kilkaset dolarów. Gwoździarka dół dokładnie w czym jest problem będzie najlepszym sposobem, aby ustalić, ile pieniędzy trzeba wydać naprawy laptopa i jeżeli te naprawy są warte.

– Czy twój laptop jeszcze na gwarancji? Jeśli tak, to naprawy powinny być pokryte w zależności od tego, co oni. Jeśli twój laptop nie jest na gwarancji, to powinieneś zajrzeć do jej rozszerzenie. Niektórzy producenci zostały faktycznie znany przedłużenie gwarancji za darmo, jeśli jest ona niedawno wygasła. Inni producenci oferują możliwość rozszerzenia gwarancji za niewielką opłatą, podczas gdy niektóre firmy obsługujące karty kredytowe automatycznie podwoić lub przedłużyć gwarancję producenta. Oznacza to, że może już być pokryte bez faktycznie wiedząc. Zdecydowanie nie wydawać pieniędzy na remonty, dopóki nie jesteś w 100% pewien, że twój laptop nie jest już pod wszelkiego rodzaju gwarancji.

 

Jeśli pójdziesz trasie Repair

Więc zapytał się wszystkie pytania, nie spojrzy się wszystkie problemy, masz nawał numery i zdecydowałeś, że naprawy laptopa jest trasa chcesz się udać. Wspaniały. Ale przed wyjazdem przesłanie go do sklepu, należy zwrócić się do ludzi, z którymi się nad oddaniem laptopa do więcej pytań niż debaty prezydenckiej.

– Jaka jest gwarancja sklepy na remonty? Każdy porządny sklep powinien oferować przynajmniej gwarancję 90-dniowy na ich naprawy, co oznacza, że będą one naprawić laptopa ponownie, jeśli to konieczne, w tym okresie 90-dniowym. Jeśli 90 dni wydaje się zbyt krótki, może być w stanie negocjować na dłuższy gwarancją.

– Jak długo potrwa naprawa laptopa? Niektóre naprawy trwa dłużej niż inne. Niektóre sklepy mogą nie być w stanie dostać laptop stałe i wrócił do Ciebie w czasie krótszym niż tydzień. Czy jesteś w stanie bez laptopa przez tydzień lub dłużej? Można znaleźć laptopa zastępczego na czas, kiedy twój jest z komisji?

– Jak są opinie na forum? Sprawdzanie gości online jest najlepszym sposobem sprawdzania poprawności firmę. Robisz to dla restauracji, filmów i innych rzeczy szukasz zrobić, więc dlaczego nie zrobić dla warsztatu laptopa?

– Czy oni wykonać kopię zapasową dysku twardego? Wiele sklepów zrobi to nawet nie pytając, czy mogą one wykonać kopię zapasową za dodatkową opłatą. Jednak najlepszą rzeczą dla serwis laptopów kraków  ciebie zrobić, to aby wykonać kopię zapasową dysku twardego na własną rękę, zanim podejmie laptopa, jeśli to możliwe.

– Czy sklep jest bezpieczny? Niestety, niektóre małe warsztaty komputerowe są kierowane przez przestępców. Złodzieje włamują się do tych sklepów, wiedząc, że istnieje możliwość, że istnieje wiele komputerów w nie dojrzały do wzięcia.

– Co się dzieje, gdy ktoś ukradnie mojego laptopa? Nie jestem do końca pewien, że istnieje konkretna odpowiedź na to pytanie. Każdy sklep jest inny. Powinno się zwrócić się do kierownika lub właściciela sklepu jesteś biorąc laptopa do choć może nie uzyskać jednoznacznej odpowiedzi.

na zakończenie

Istnieje wiele czynników, które go do określenia, czy laptop jest wart naprawy. Musisz określić, na czym polega problem, jak źle jest problem i ile to będzie kosztować. Następnie trzeba ustalić, czy koszty napraw są warte go lub czy należy po prostu nowego laptopa. Jeśli zdecydujesz się pójść z naprawy upewnij się, że prawidłowo weterynarza warsztatu wyprzedzeniem i zadać mnóstwo pytań, jeśli wziąć laptopa. Jeśli wykonaj następujące kroki wtedy powinieneś mieć żadnych problemów w określaniu, czy należy naprawić lub wymienić laptop!

Facebook

Call Now Button